Як вберегти дітей від необдуманих вчинків

Останнім часом суспільного резонансу набула інформація стосовно груп в соціальних мережах, в яких кваліфіковані психологи доводять дітей до самогубств, учасників яких можна ідентифікувати за наявність на їх сторінках зображень та відеоматеріалів «Китів» в «4:20».

З метою запобігання вчинення суїцидів дітьми та унеможливлення їх участі в соціальних групах вказаного характеру надаємо 7 порад батькам, як потрібно вести себе в таких ситуаціях.

ЯК ВЕСТИ СЕБЕ БАТЬКАМ: 7 ПОРАД

1. Задайте дитині нейтральне питання - мовляв, чув/-а, що зараз популярна якась гра "Синій кит". І послухайте, що дитина вам розповість. Якщо він нічого про неї не знає - добре (тут головне не вдаватися в подробиці, щоб не розбудити в ньому цікавість). Якщо знає, уважно слухайте розповідь. Якщо в ньому повно подробиць і деталей, про які не пишуть в мережі, то є ризик, що ваша дитина вже в грі. Також має насторожити, якщо син чи дочка розказують про подружку, яка бере участь в грі - цілком ймовірно, що він бреше і грає сам.

2. Немає сенсу говорити, що такі ігри небезпечні - на підлітків це вже не діє. Набагато ефективніше сказати, що ними маніпулюють. Для них буде одкровенням, що людина, яка загрожує їхнім рідним, швидше за все, хвора і живе в іншому місті або навіть країні. І його завдання - не вбити батьків, а змусити дитину виконати його волю. Розкажіть їм, що на маніпуляції "ведуться" всі - скільки дорослих несуть всі свої заощадження шахраям, які телефонують їм серед ночі і кажуть, що їхні близькі потрапили в біду! Покажіть дитині, що всі уразливі - для нього дуже важливо почути від авторитетного дорослого.

3. Завдання вашої розмови - навчити підлітка мислити критично і питати себе про мету того чи іншого вчинку, обмірковувати все, що з ним відбувається.

4. Багато батьків в паніці вирішують встановити тотальний контроль над дитиною - забрати телефон, закрити в будинку і т.д. У цьому теж немає сенсу - в XXI столітті підліток, якщо захоче, завжди знайде гаджет і доступ в мережу. Чим більше його обмежувати - тим більше способів обійти заборони буде знаходити. Ваше завдання - не контролювати, а дати підтримку, щоб дитина прийшла до вас з проблемою, а не приховував її до останнього.

5. Зараз як ніколи важлива емоційний зв'язок з дитиною. Більше обіймайте, розповідайте, що в такому віці теж помилялися, встрявали в якісь небезпеки, і вам допоміг хтось із дорослих. Дитині важливо розуміти, що навіть його "ідеальні" батьки теж оступалися, і це нормально, так само як і нормально просити допомоги у інших. Якщо розумієте, що зараз дитина вас не сприймає, попросіть його говорити з тим з дорослих, кому він довіряє - шкільним психологом, родичем і т.д.

6. Навіть якщо ви впевнені, що у вашій родині все добре, зайва пильність не завадить. Подібні ігри - той випадок, коли вторгнення в приватне життя сина чи дочки виправдані. Переглядайте їх телефони та сторінки в соцмережах - але тільки так, щоб він не дізнався про це!

7. Якщо розумієте, що дитина таки в грі, не сваріть дитину. Проявіть інші емоції - заплачте, покажіть, як сильно ви засмучені і як за нього хвилюєтеся. Обов'язково підключайте тата - в такій ситуації чоловіче слово сильніше . У розмові батька з дочкою треба знайти, за що її похвалити, а з хлопчиками краще говорити в дусі "Давай поговоримо як чоловік з чоловіком, що ми (саме ми!) Можемо зробити в цій ситуації". Якщо тата немає, попросіть поговорити того, кому дитина довіряє - дядька, чоловіка сестри і т. д.