Ми на майстер-класі з писанкарства у Закарпатській академії мистецтв

17 березня для творчих гімназистів  3(7)-Г класу став незвичайним днем, адже вони брали участь у благодійному майстер-класі з традиційних технік писанкарства. Ініціатор заходу – благодійний фонд «КАРІТАС-CARiTAS».

Метою цього заходу було повністю розписати понад 100 писанок та незабаром провести благодійний аукціон для допомоги сім’ям солдатів АТО та сім’ям переселенців. Отець Мирослав Русин (керівник фонду «КАРІТАС-CARiTAS») розповів про діяльність фонду і значення Великодня для  християн, а  викладачі і студенти Закарпатської академії мистецтв, власне, й проводили цей майстер-клас, основне завдання якого – вивчення і популяризація наших традицій.

Мистецтвознавець доцент Роман Пилип провів цікаву лекцію про історію закарпатської писанки, а студентки академії створювали «писанкові» шедеври і навчали присутніх різним технікам - Тетяна Шпонтак (мальованка, гуцульська писанка), Наталія Ковач і Наталія Савчур (традиційна писанка), Тетяна Поринець (лемківська писанка), Христина Герц (випалювання).