Рух «Заплати іншому» віднині у Лінгвістичній

Давайте створимо день, сповнений добра, разом!  13 листопада відзначається Всесвітній день доброти. Саме у цей день 1998 року в Токіо відкрилася перша конференція Всесвітнього руху за доброту, в якій брали участь Автрія, Канада, Японія, Таїланд, Сінгапур, Велика Британія, США. А цьогоріч до руху приєдналася й Україна. Спеціально для цього дня французький художник Орель створив символ - відкрите серце.

Згідно з дослідженням японських і американських психологів, проведеним на базі університету Квансей Гакуїн і коледжу Кобе (Японія), чим більше добрих вчинків ми робимо, тим щасливішими себе відчуваємо. На думку вчених, ті, хто висловлює свою подяку, ніжність й інші добрі почуття до людей у конкретних повсякденних справах, не лише з великим оптимізмом дивляться на світ, але й фізично почуваються краще, відчувають своє життя більш гармонійним.

Американська письменниця Кетрін Райан Хайд у 1978 році написала роман "Заплати іншому", ідея якого народилася завдяки дивовижному випадку на дорозі. Двоє незнайомих чоловіків голими руками загасили вогонь, що спалахнув у автомобілі письменниці, і тим самим врятували їй життя, а найголовніше, що вони зникли, не дозволивши Кейт сказати навіть «спасибі». Тоді вона задумалася: а що, якщо замість слова подяки вона просто допоможе в схожій ситуації комусь ще. Після публікації роману "Заплати іншому "письменниця організувала фонд, в діяльності якого і до сьогодні бере участь незліченна кількість людей, кожна з яких за прикладом Тревора Маккінні, головного героя роману, робить три добрих вчинки і просить взамін відплатити тим самим ще трьом людям.

У нас уже започаткована акція "Добра багато не буває", і ми час від часу робимо свої добрі справи. Саме сьогодні, 13 листопада, в усьому світі творять добро. Але хіба для цього достатньо тільки одного дня? У нас буде і завтра, і післязавтра, і через рік. Хіба ж в інші дні не потрібно робити добрих справ? Тож ми вирішили цей день відзначити, можливо, незвичайно: не ярмарками, не роздаванням цукерок, не збиранням грошей. Ми вирішили зробити щось грандіозне. Поширити рух "Заплати іншому", який, як відомо, вже давно існує в Америці. Якщо ми спробуємо змінити світ на краще навколо себе, то, можливо, він почне змінюватися й далі.

Ми хочемо розширити цей рух не лише сьогодні. До кінця навчального року ми будемо пробувати...  Маємо намір поширити це й далі – спочатку в нашій Лінгвістичній, потім в Ужгороді, в Україні, а можливо, і в Європі. Адже все залежить від нас усіх. Це утопія? Хто знає? Можливо, реальність. Долучайтесь! А що в нас вийде - час покаже.

P.S. Справжні добродійники не афішують про свої вчинки...

Тож напишіть нам свої історії про тих, хто вам допоміг, і ми поділимось ними на нашому сайті «Vesna Peremozhe».